DJ Semih Barış Banya

DJ Semih Barış Banya
Adı ve Soyadı
DJ Semih Barış Banya
Kategori
Sosyal Latin

Semih Barış Banya 2011 yılında Antonio Banderas’ın  ' TAKE THE LEAD ' filminden etkilenip Danspor'da  dans ile tanışmıştır.Dansın olağanüstü büyüsüne kendisini kaptırıp ayna karşısında zamanının büyük bir kısmını enerji harcayarak geçirmiştir.Kısa sürede kendini geliştirip dans ederken izleyenlerin pozitif yorumları dahilinde asistanlık tecrübesine adım atmıştır.

 Dans ediyor olmanın müziğe olan ilgisini daha da arttırmasının yanında müziğin içinde keşfe çıkmış latin ezgilerinin büyüsüne kendini kaptırmış. Neden Latin? diye sorulduğunda parçaların içindeki enstrümanların birbirine cevap verdiğini ve bundan çok etkilendiğini dile getirerek açıklamıştır.

Ritim Dans Ve Sanat Merkezi’nde 2012 yılında kurucu üyesi olarak güzel enerjik ve heyecanlı bir oluşum içerisinde eğitmen olarak başarılı bir tecrübe kariyeri edinmiş.Başından beri hedeflediği çıtasını yüksek tutmayı başarmış, öğrencilerin sportif başarılarına büyük katkılar sağlayıp gelişimlerinde destekçi olmaktan gurur duymuştur. 

 Eğitmenliğin yanı sıra hayatına ayrı bir renk katan DJ kariyerinde kendi müzik arşivini oluşturmak için çokça mesai harcamış bu alanda gelişerek sunulan ilk fırsatta kabinde müziğin duyusal ahengine kapılıp gerek dansı ile gerekse DJ performansı ile dans festivalleri ve tüm etkinliklerde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.