Cihat Can

Cihat Can
Adı ve Soyadı
Cihat Can

 

Cihat Can

İstanbul’da doğdu. Artistik cimnastikle başlattığı sanat hayatını Break Dance, hip hop ve Disco danslarla devam ettirdi. O yıllarda çok popüler olan bu danslarla katıldığı yarışmalarda çeşitli dereceler aldı.
1997 yılında katıldığı Planet Dance Dünya Finallerinde En Teknik Dansçı seçildi. Bu yarışmada gösterdiği başarıdan dolayı burs alarak, 3 sene boyunca Rus eğitmenlerden bütün sahne dansları üzerine eğitim aldı.1997’de başlayan profesyonel dans hayatında, Türkiye ve Dünyadaki birçok dans üstadıyla çalışmalarda bulundu. Sanatçılara, mankenlere, amatör ve profesyonel dansçılara çok kez koreografiler hazırladı. Birçok reklam filmi, klip, belgesel, müzikal, tanıtım, dans yarışması ve organizasyona imza attı.

2004-2008 yılları arasında katıldığı Latino Show, Salsa, Swing, Arjantin Tango ve Disco Fox yarışmalarında dünya çapında başarılar elde etti. Uluslararası Latin Amerikan Dergisi QPM’in 2008 yılında İngiltere’de düzenlediği Dünya Salsa Şampiyonasında Partneri Gizem'le 1.olarak Dünya Salsa Şampiyonu olan Cihat Can 2007-2009 Seneleri Arasında T.D.S.F.'de Sosyal Latin Danslar Teknik Kurul Başkanlığı Yapmış Olup, T.C.Başbakanlık G.S.G.M. Sosyal Latin Danslar, Sosyal Standart Danslar ve Sportif Latin Danslar Antrenörlük, Sosyal Latin ve Sosyal Standard Danslar Hakemlik ve T.C.M.E.B. Dans Kursu bitirme belgelerine sahiptir.