Erkan Gündüz

Erkan Gündüz
Adı ve Soyadı
Erkan Gündüz

 

Erkan Gündüz

Yeteneği daha çocukluk yıllarında keşfedilen Erkan Gündüz, hayatını çok sevdiği ve tutkuyla bağlı dansa adamıştır.
İlkokulda İspanyol Dansı eğitimi aldı. Ortaokul ve lise çağlarında Kafkas Halk Dansları Topluluğu ile gösterilere katıldı.
1994 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü kazandı.
Üniversite döneminde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Cimnastik Federasyonu Step ve Aerobik Antrenörlüğü sertifikası alarak, gençlik merkezlerinde antrenörlük yaptı ve gösterilere katıldı.
Düzce Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları Topluluğu ile birçok yarışmada başarı kazandı.
Koreografisini yaptığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kuzey Kafkas Halk Dansları Topluluğu ile birçok gösteriye katıldı.

1999 depremi sonrası, deprem bölgelerinde Gençlik Spor ve İl Müdürlükleri ve HABITAT işbirliği ile kurulan ve gençlerin sosyal yaşama adaptasyonunu amaçlayan projede saha sorumluluğunu üstlendi.
Cimnastik Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği 1. Latin-Amerikan Dansları yarışmasına katıldı.
İstanbul Planet Dans ve Salsa yarışmalarında finalist olarak yer aldı.
Yerli ve yabancı koreograflar ile gösteri ve yarışmalara katıldı.

Birçok sanatçıya koreograflık yaptı ve kliplerinde, sahnelerinde dans etti. Bu sanatçılardan bazıları: Gipsy Kings, Özcan Deniz, Funda Arar, Işın Karaca, Orhan Gencebay, Ebru Gündeş, Muazzez Ersoy, Lenam Sam, Hüsnü Şenlendirici, Burcu Güneş, Eylem, İzel, Yeliz Yeşilmen, Cansu vs..

Hollanda’da Tango, Fransa’da Jazz Dance, Yunanistan’da Sirtaki, İngiliz Kraliyet Kupası sahibi Galena’s Dance School’dan Paso Doble eğitimleri aldı.

Çalıştırdığı dans gruplarından biri, Dubai’de organize edilen bir yarışmada Dünya İkincisi oldu.
İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen bir müzik festivaline misafir dans grubu olarak davet edildi.
Dans eğitmenliğini yaptığı lise, 1. Dans Maratonu – Liselerarası Dans Yarışması’nda iki ödül kazandı

Halen kurucusu olduğu My Dream Dance Okulunda eğitimlerin yanısıra, ulusal ve uluslararası mübabakalara yarışmacılar, festivallere ve çeşitli organizasyon ve gösterilere gösteri grupları yetiştirmekte.

Aynı zamanda Deniz Harp Okulu, Kuleli Askeri Lisesi, Darüşşafaka Spor Kompleksi, Koç Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Haliç Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Bil Sanat Akademisi, Tolgahan Dans Okulu, Eczacılar Odası, Bilim İlaç, Denizbank Genel Müdürlük, HSBC Bank gibi kurumlara ve şirketlere dans eğitimleri vermekte.