Serkan Yıldız

Serkan Yıldız
Adı ve Soyadı
Serkan Yıldız

 

Serkan Yıldız

Serkan Yıldız, 1978 yılında, İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Makine Resim ve Konstrüksiyon Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 7 sene taekwondo ile uğraştı ve aynı zamanda antrenörlük yaptı. Aslında hayali spor akademisinde okumaktı fakat Marmara Üniversitesi’ni kazanınca ailesinin de etkisiyle eğitimini bu alanda tamamladı. Üniversite yıllarında Kadıköy Belediyesi’ne ait olan gençlik merkezinde tiyatroya başladı. Burada dans branşını kurarak Latin danslarına adım attı. Profesyonel eğitmenlerle çalıştı, yarışmalarda ve gösterilerde yer alarak profesyonelleşmeye başladı. Farklı okullarda eğitmenlik yaptıktan sonra, 2012 yılında kendi okulu ‘Yıldız Dans ve Müzik Akademi”yi kurdu.

2005’te Kanal D’de yayınlanan Benimle Dans Eder misin yarışmasında Performansı ve Eğitmenliği yaptı. 2005 -2012 Aytunç Bentürk Dance Academy Sosyal Latin Dansları Eğitmenliği yaptı. 2008 Star TV’deki Evlilik Dansı yarışma programında yarışmacı olarak yer aldı. Ayrıca TDSF Sosyal Latin Dansları 1. Kademe Antrenörlük belgesi sahibi, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Eğitim Kurulu üyesi, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Teknik Kurulu üyesidir.

Başarıları arasında 2003 Ulusal ve Uluslararası Latin Dansları Türkiye Salsa Şampiyonası Rueda 2. liği, 2003 Ulusal ve Uluslararası Latin Dansları Türkiye Salsa Şampiyonası Salsa Show Grup 2. liği, 2006 Murphy’s Cup Open – Salsa 2. liği, 2006 Latino Bodrum – Salsa Profesyonel Çiftler 1. liği, 2007 4. Salsa Cumhuriyet Kupası – Salsa A Klas yarışma finalist, 2008 Star TV Evlilik Dansı Yarıma Programı 2. liği yer almaktadır.