HABERLER

Sosyal Latin Dansları Yarışması  Şampiyonları

Sosyal Latin Dansları Yarışması Şampiyonları

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları Yarışmaları

Ülkemizde Sosyal Latin Dansları son zamanlarda en çok tercih edilen sosyal aktivite ve dans olmuştur. İnsanların bu kadar çok ilgi duymasının sebebi televizyonlardaki yarışmalar ve federasyonumuzun düzenlediği yarışmalar olmuştur. Fakat yaklaşık 5 yıldır hiçbir yapımcı dans yarışması düzelememektedir ve bu durum yüzünden medya kısmında biraz gerilemiş bulunuyoruz. Türkiye Dans Sporları Federasyonu elinden geldiğince yarışma yaparak insanların dans ile buluşmasını sağlamaktadır.

Türkiye de her sene bir sürü dans yarışması yapılıyor. Bunların hepsini TDSF düzenlemektedir. Dans okulların yardımları ve organizatörler sayesinde kulüplerin sporcuları birbirleri ile dans pistinde yarışıyor. Dans Okulları her sene sporcu yetiştirerek yarışmaları desteklemektedir.

Sosyal Latin Dansları Yarışması Hakkında.!

Bildiğimiz kadarı ile yarışmalar “ Minikler + Yıldız + Genç Büyükler + Yetişkinler + Parlama ” olarak beş kategoride yapılmaktadır. Kendi içinde “ Klasman ” olarak da kaça bölünüyor cidden bilmiyorum  Bu kategorilerinde “ON1 ve ON2” olarak ayrılmaktadır. Kısacası bir sürü 1.inci, 2.nci ve 3.üncü sporcular çıkmaktadır.

Sorunumuz buradan star alıyor bence… Bu Kategorilerden öne çıkan ve derece alan sporcular ve bunların antrenörleri sosyal medyada yaptıkları organizasyonlarda veya gecelerde “ŞAMPİYON”olarak isim vermekteler. Bu durumda gerçekten şampiyon olan sporcuların neler hissettiklerini anlayabiliyoruz.
Esasında doğru olan “ TDSF 1.Etap (şehrinin ) 1.incisi ” diye yazılması gerekirken “ A Klasman Şampiyonu ” denmektedir. Ne yazık ki üzülerek söylüyoruz.. onlar A Klasman Şampiyonu değiller… Sezon sonunda iyi ve sıkı çalışmayla inşallah olurlar diyoruz…

İnsanlara ve sporculara hak etmedikleri sıfatların takılması çok ama çok yanlış ve üzücüdür…. Eminim sporcularımızda bunları görünce üzülüyordur. Sosyal medyada her an eleştiri altında kalabilirler.. Antrenörlerin bu duruma daha çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Türkiye Sosyal Latin Dansları Yarışmalarında mevcut olan Şampiyonlar..
1- Türkiye Şampiyonu
2- Kulüpler Arası Şampiyon
3- Klasman Şampiyonları

Yazdığımız haberin kırıcı değil yapıcı olduğunu bildirerek en kısa sürede bu konulara TDSF ve Antrenörlerin el atması ve sporcularımı kırmadan düzeltilmesi gerekmektedir.

admin

Aralık 9th, 2017

Yorum Yapılmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir